uutiset

HYVÄ ALKU
ELÄMÄLLE.
HELSINGIN
ENSIKOTI

Ehdota tunnustuspalkinnon saajaa

Jäsen, asiakas tai työntekijä voi ehdottaa henkilöä tai yhteisöä yhdistyksen tunnustuspalkinnon saajaksi

Nyt on taas aika ehdottaa ensikotiyhdistyksen tunnustuspalkinnon saajaa! Yhdistyksen johtokunta käsittelee ehdotukset ja päättää palkinnon myöntämisestä. Ehdotuksia voivat tehdä yhdistyksen jäsenet, asiakkaat ja henkilökunta. Ne tulee tehdä elokuun loppuun mennessä kirjeitse osoitteella Helsingin ensikoti ry / johtokunta, Ensi-Kodin tie 4, 00510 Helsinki tai Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.. Sähköpostin aihekenttään sana "tunnustuspalkinto".

Palkinto voidaan myöntää henkilölle tai yhteisölle, joka on edistänyt vauvaperheiden hyvää jollakin tavalla: ymmärrystä lisäävällä tutkimuksella, työllä vauvaperheiden parissa, kouluttamalla henkilökuntaa jne. Tunnustuspalkinnon ovat saaneet aikaisempina vuosina seuraavat henkilöt: Jukka Mäkelä, Teija Carlsson, Saara Salo, Anne Suokas-Cunliffe ja Anne Karilahti sekä Helsingin kaupungin vauvaperhevastaanoton työryhmä.

Annan mielelläni lisätietoja asiasta.

Kirsi-Maria Manninen

toiminnanjohtaja

kirsi-maria.manninen@helsinginensikoti ja 050 526 6592