uutiset

HYVÄ ALKU
ELÄMÄLLE.
HELSINGIN
ENSIKOTI

Tervetuloa jäseniltaan

Jäsenilta 6.2.2019 klo 17 - 19

Helsingin ensikotiyhdistyksen jäsenet kutsutaan jäseniltaan kuulemaan ja keskustelemaan uusien toimitilojen hankintaan liittyvistä kysymyksistä. Paikalla ovat yhdistyksen puheenjohtaja Kirsi Suvensalmi, muita johtokunnan jäseniä, toiminnanjohtaja Kirsi-Maria Manninen sekä kiinteistöarvioinnin asiantuntija Marjaleena Leminen Kiinteistötoimisto Takiosta.

Jäsenillassa keskustellaan myös jäsenhankintakampanjasta. Illan aikana voi ostaa yhdistyksen korun ja tukea sillä tavalla yhdistyksen toimintaa samalla, kun tuottaa iloa korun saajalle.

Osallistujien iloksi esiintyy yhdistyksen kummi, näyttelijä, laulaja ja kirjoittaja Susanna Haavisto, jota säestää taiteilija Mari Kätkä.

Tarjoilujen vuoksi pyydämme ilmoittautumaan jäseniltaan viimeistään 28.1. sähköpostitse Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. tai puh. (09) 774 2460.

Tervetuloa!

Kirsi-Maria Manninen