uutiset

HYVÄ ALKU
ELÄMÄLLE.
HELSINGIN
ENSIKOTI

Susanna Haavistosta yhdistyksen kummi

Susanna Haavisto aloitti Helsingin ensikotiyhdistyksen kummina!

Laulaja, näyttelijä Susanna Haavisto lupautui yhdistyksemme kummiksi. Kummius julkistettiin ensikodin perinteisillä grillijuhlilla 24.8. Susanna ja miehensä Juha Tikka lahjoittivat viime vuonna, kun yhdistys vietti 80-vuotisjuhlavuottaan, yhdistykselle tekemänsä laulun Elämän lankaa, jonka voi kuunnella kotisivujemme linkistä.

Susannan kirjoittamia blogeja pääset lukemaan tulevaisuudessa kotisivuiltamme. Susannan voi jatkossa myös kohdata yhdistyksen erilaisissa tilaisuuksissa. Hän on luvannut myös nostaa vauvaperheiden asiaa julkisuudessa esiin silloin, kun se sopii asiayhteyteen.

Kiitos, Susanna, ja lämpimästi tervetuloa ensikotiväen joukkoon!

Kirsi-Maria Manninen, toiminnanjohtaja