uutiset

HYVÄ ALKU
ELÄMÄLLE.
HELSINGIN
ENSIKOTI

Yhdistyksen tunnustuspalkinto Anne Suokas-Cunliffelle

Yhdistyksen juhlavuosi huipentui 80-vuotisjuhlaan Kalliola setlementin juhlasalissa. Siellä luovutettiin yhdistyksen tunnustuspalkinto Traumaterapiakeskuksen johtaja, psykologi, traumaterapeutti Anne Suokas-Cunliffelle. Hän on ollut Helsingin ensikoti ry:n henkilökunnan pitkäaikainen kouluttaja sekä erittäin pidetty konsultoija. Anne on ollut myös ensikotityön puolestapuhuja ja nähnyt sen vakauttavan työn, jota ensikodeissa tehdään. Arvostamme suuresti hänen toimintaansa asiakkaittemme hyväksi. Onnittelemme lämpimästi Annea palkinnon johdosta.

Tunnustuspalkinto on myönnetty vuodesta 2011 alkaen. Se myönnetään erityisistä ansioista vauvaperheitten auttamisessa, siihen liittyvässä tutkimuksessa tai henkilökunnan kouluttamisessa. Aikaisemmat tunnustuspalkinnon saajat ovat Jukka Mäkelä, Teija Carlsson, Saara Salo ja Helsingin kaupungin vauvaperhevastaanoton työryhmä.