uutiset

HYVÄ ALKU
ELÄMÄLLE.
HELSINGIN
ENSIKOTI

Tunnustuspalkinnon saajaa voi ehdottaa

Kuka ansaitsisi yhdistyksen tunnustuspalkinnon?

Helsingin ensikoti ry on myöntänyt vuodesta 2011 alkaen tunnustuspalkinnon henkilölle tai yhteisölle, joka on edistänyt erityisen ansiokkaasti tukea tarvitsevissa vauvaperheissä elävien vauvojen edun toteutumista. Palkittava henkilö tai taho voi työskennellä itse vauvaperheitten kanssa tai hän voi tukea tällaista työtä kouluttamalla henkilökuntaa, tutkimalla aihepiiriä tai vaikuttamalla julkisuudessa päätöksentekijöiden tai suuren yleisön asenteisiin myönteisesti näitä perheitä ja heidän auttamistaan kohtaan. Tähän mennessä palkinto on myönnetty seuraaville: Jukka Mäkelä, Teija Carlsson, Saara Salo ja Helsingin kaupungin vauvaperhevastaanoton työryhmä.

Tiedätkö jonkun henkilön tai tahon, joka ansaitsisi tulla palkituksi tällä tunnustuspalkinnolla? Ehdotuksia voi lähettää 30.9. saakka sähköpostiosoitteella Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.. Arvomme yhdistyksen juhlavuoden tuotteita kaikkien niiden kesken, jotka ovat lähettäneet määräajassa perustellun ehdotuksen palkinnon saajasta ja liittäneet ehdotukseensa osoitetietonsa. Osoitteita ei käytetä muuhun tarkoitukseen.

Toivon, että innostut ja lähetät oman ehdotuksesi!

Kirsi-Maria Manninen, toiminnanjohtaja