uutiset

HYVÄ ALKU
ELÄMÄLLE.
HELSINGIN
ENSIKOTI

Saara Salo palkittiin!

Yhdistyksen tunnustuspalkinto v. 2013 Saara Salolle

Psykologian tohtori Saara Salo sai yhdistyksen tunnustuspalkinnon ansiokkaasta työstään vauvaperheiden hyväksi. Hän on kouluttanut ja ohjannut yhdistysken työntekijöitä jo vuosien ajan. Hän on vahvistanut erityisesti henkilökunnan Theraplay-menetelmän osaamista. Työskentelyn tavoitteena on edistää vauvan ja vanhemman välistä hyvää vuorovaikutussuhdetta.

Tunnustuspalkinto luovutettiin Saaralle 19.12.2013 avopalveluyksikkö Pesässä järjestetyssä juhlatilaisuudessa.

Tunnustuspalkinto myönnettiin nyt kolmatta kertaa. Ensimmäisen kerran palkinto myönnettiin v. 2011 lastenpsykiatri, kehittämispäällikkö Jukka Mäkelälle ja toisen kerran v. 2012 FM musiikkiterapeutti Teija Carlssonille.


Saara Salo vasemmalla, keskellä toiminnanjohtaja Kirsi-Maria Manninen ja oikealla puheenjohtaja Kirsi Suvensalmi palkinnon luovutustilaisuudessa.